Meza Park’ta Bir Gün – Alternatif Gezi

riga doğa gezisi aktiviteler

Riga’da tarihi yerleri gezmekten sıkıldıysanız Meza Park’a gidip doğanın içinde temiz hava eşliğinde değişik aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Riga’daki tarihi ve turistik yerleri gezmeniz tahminen en fazla 3 gününüzü alır. Eğer Riga’da daha uzun süre kalacaksanız bir gününüzü de Meza Park’a ayırabilirsiniz.

Parka şehir merkezinden tramvay ile gidebilirsiniz. Bulunduğunuz noktada sorduğunuz zaman size en yakın tramvay yolunu ve hangi numaralı tramvayın gideceğini gösterirler.

Meza Park girişinde yukarıdaki heykel sizi karşılayacak.

Parkın girişinde bir kaç kiosk ve seyyar arabalar görebilirsiniz. Ben şu aşağıdaki arkadaştan kocaman bir pamuk şeker almıştım.

Bunun dışında aşağıdaki gibi çiğ börekçi (Çeburek) de vardı.

Kısacası ister gezmeye gidin ister değişik aktivitelerde bulunmaya gidin fark etmez. Yemek ve tatlı çeşitleriniz de çok fazla Meza Park’ta.

Meza Park’ta ne yapılır?

Meza Park yeşillikler içinde yürüyüş yapabileceğiniz göl kenarında konumlanmış bir parktır. Fakat bunlar dışında belli aktivite alanları da var.

Bisiklet, kayak, roller skate, paten gibi sportif aktivitelere merakınız varsa Meza Park sizin için çok keyifli bir gün geçireceğiniz yer olacaktır.

Ufo golfü de ilk defa burada gördüğüm bir oyun. Anladığım kadarı ile freesbe ile oynanıyor. Görselde gördüğünüz zincirin içine atmaya çalışıyorsunuz. 1. hedeften sonra 2’ye , 3’e geçiyorsunuz. Aynı normal golfteki gibi. Bir dahaki gidişimde kesinlikle denemek istiyorum.

Golf demişken…. Minyatür golfü de unutmayalım. Bu alanda da mini bir turnuva yapabilirsiniz arkadaşlarınız ile.

Kışın açık olan bu buz pistini de kullanabilirsiniz.

 

Balık tutmayı seviyorsanız burası doğa içinde saatlerinizi geçirebileceğiniz ideal bir nokta olacak. Parkın kenarındaki göl ve iskeleler balık tutmayı seven insanlarla dolu oluyor genelde.

Yaz aylarında kışa göre bir tık daha keyifli olsa da kışın da tercih edebileceğiniz bir park burası.

Bu parkın bir diğer özelliği ise 4 yılda bir yapılan şarkı festivalinin konser alanı bu parkın içinde. Bu şarkı festivali zaten bence hayatınızda bir kere tanık olmanız gereken bir aktivite. Sırf bunun için bile bu parka gitmeye değer.

Şimdiden hepinize bol keyifli gezileri diliyorum.

 

 

Bolcal

Lido – Geleneksel Leton yemekleri

Geleneksel Leton Yemekleri En çok göreceğiniz lokanta zincirlerinden biri Lido . Şehrin bir...
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.