Riga’da Hediyelik Eşya Nereden Alınır?

Riga’ya geldiniz ve güzel zaman geçirdiniz. Son gün hediyelik eşya almayı düşünüyorsunuz. Peki nerelere bakmalı?

Riga hediyelik eşya alışverişi açısından güzel bir şehir. Daha önce alışveriş ile alakalı olan yazımda belirttiğim bazı öne çıkan ürünler var. Bunlardan almanız Türkiye’ye gelen bir turistin nazar boncuğu alması gibi klasik bir durum. Fakat bu yazımda size daha tarz mağazaları tanıtacağım. Bu mağazalarda standart her mağazada bulacağınız ürünlerden daha farklı ve tasarım değeri olan ürünler bulabilirsiniz. Diğer gireceğiniz her hediyelik eşya dükkanında üç aşağı beş yukarı aynı tarz ürünler olacaktır.

Leton arkadaşlarım her ne kadar abarttığımı düşünse de bence Letonların çok iyi bir estetik anlayışları var. Ve tasarım mağazaları da hoşuma gidiyor. Bu nedenle bu mağazalara bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Look at Riga

Adres : Latviešu Strēlnieku laukums 1, Rīga, LV – 1050 (İşgal Müzesi’nin karşısı, House of Blackheads’in yanı)

Tel : 00-371- 25422055

Web : http://www.lookatriga.lv/

Riga içinde en beğendiğim dükkan. Yakın bir arkadaşımın burada çalışmasının bunda etkisi büyük olsa da dükkanın ürün çeşitliliği de çok iyi. Sadece Leton ürünleri bulunmuyor. Baltık bölgesinde üretilen tasarım ürünler mecvut bu dükkanda. İç çamaşırdan posta kartına, yüzükten çim adama kadar baya bir ürün çeşidi mevcut.

Bunun dışında 5 D sinema salonu da var dükkanın içinde. Çeşitli animasonların dışında helikopterle Riga turu yapabiliyorsunuz bu sinemada. Animasyon tarzı videoları Türkiye’de de görebilirsiniz ama Riga turunun olduğu 5 D sinemaya girmenizi tavsiye ederim.

Abra

Adres : Kr. Valdemara street 17a, Riga

Tel : 00-371-2 7731663

Web : http://veikalsabra.lv/

riga-hediyelik-esya-abra

Abra’da seramik, bijuteri, mum, cam ve ahşap işi el yapımı ürünler bulabileceğiniz gibi local yiyecek ve içecekler de bulabilirsiniz. Girip ürün beğenmeseniz bile waffle yiyip kahve içerek soluklanabilirsiniz burada.

Brūklene Shop

Adres : Kuģu iela 11, Rīga, LV-1048

Tel: +37126540600 , +37120282418

Web : http://trufixkru.com/bruklene-shop/

bruklene-riga-alisveris

Daugava nehrinin karşı kıyısında ulaşabileceğiniz bu dükkan biraz sportif ürünlere dayalı. Bisiklet, bisiklet parçaları, bisiklet aksesuarları, giyim, giyim aksesuarları ve ayakkabılar gibi ürünler satıyor. Bu mağazadan alışveriş yapmadım ama bunların tasarladığı 2 tane tshirtüm var. Tasarımları da güzel ürün kaliteleri de.

M50

Adres : Miera Street 17.

Tel : +371 24115990

Web : https://m50.lv/

m50-riga-hediyelik-esya-alisverisi

Diğer dükkanlara göre Riga tarihi şehrina daha uzak olan bu dükkanda daha çok giyim ürünleri bulabilirsiniz. Kravat, kemer, atkı, kolye gibi bir sürü çeşit Letonya’ya özgü desenlerle işlenmiş ürünü buradan satın alabilirsiniz.

Galerija Istaba

Adres : Krisjana Barona iela 31a

Tel : +371 67 281 141

Web : https://www.facebook.com/pg/galerijaISTABA/

galerija-istaba-hediyelik

Burası aslında sanat galerisi. Buradan yerel sanatçıların çalışmalarını satın alıp başka kimsede bulunamayacak bir tablo ile evinize dönebilirsiniz.

Christmas Popup Store

Adres : Šķūņu street 15

Tel : +371 26 424 119

Web : https://www.facebook.com/Christmas-Popup-Store

christmas-pop-up-store-riga

Burası da Look at Riga gibi çok çeşit ürün bulabileceğiniz bir mağaza. Aynı ürünleri bu iki mağazada da göreceksiniz büyük ihtimalle. Tabi arada farklı ürünler de olacaktır. İkisine de ayrı ayrı göz atmanızı tavsiye ederim.

Pienene

Adres : Kungu iela 7/9

Tel : +371 6721 0400

Web : http://en.studijapienene.lv/

pienene-riga

Son tavsiye edeceğim dükkan da Pienene. Kozmetik, şarap, oyuncak, mobilya, porselen, seramik gibi bir sürü çeşit ürün grubuna bu mağazada ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Abra gibi burada da soluklanmak için bir kahve molası verebilirsiniz.

Şimdiden hepinize iyi alışverişler dilerim!

 

Bolcal

Leton İnsanı Hakkında

Leton insanları - Mütevazi , onurlu ve iki yüzlü İki yüzlü dediğimde...
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.