Nabaklab – Riga’nın Alternatif Mekanı

Nabaklab ile alternatif müziğe doyun

Riga’ya geldiniz ve gece dışarı çıkıp biraz eğlenmek istiyorsunuz . Klasik disko , gece kulübü tarzı yerler de tarzınız değil . Peki nereye gideceksiniz ? Nabaklab bunun için en iyi tercih gibi duruyor . Ben Riga’ya ilk geldiğimde Riga’da yaşayan Leton arkadaşlarım beni ilk buraya getirmişlerdi . Mekan hoşuma gitti ve her gidişimde en az bir gece gittim buraya .

nabaklab

Letonya Üniversitesi’nden gece kulübüne

Nabaklab Letonya Üniversitesi ile bağı olan bir mekan . Letonya Üniversitesi’nin Naba adında bir radyoları var . Radyo Naba 2003’ten beri yayın yapıyor sürekli . 2010 senesinde ise Gauja Büfe ile birlikte bir girişim yapıp Nabaklab’ı açıyorlar . Mekan o zamandan beri de Riga’nın önemli eğlence mekanlarından biri oluyor .

Mekanın yeri çok basit . Zigfrīda Annas Meierovica Bulvarı 12 numarada . Özgürlük heykelindeki kadının baktığı bulvara gidin ve sağa doğru yürüyün . Az ileride solunuzda göreceksiniz mekanı .

nabaklab 2

 

Rock’tan stand up show’a , punk’tan metal’e geniş bir yelpaze

Nabaklab’da sadece bir müzik türü yok . Çok çeşitli müzik türünden gruplar veya şarkıcılar sahne alabiliyor burada . En önemlisi de sahneye çıkanların çoğunun daha pek ismi duyulmamış kişiler veya gruplar olması . Yani geleceğin yıldızlarını ilk dinleyenlerden biri oluyorsunuz .

riga nabaklab

Mekanda ayrıca stand up show geceleri de oluyor . İngilizce biliyorsanız her ayın ilk salısı Comedy Latvia English stand up show’unu izlemeye gidebilirsiniz . Ben bir tanesine gitme şansı yakalamıştım ve baya keyif almıştım . Bardan aldığınız içkinizi yudumlarken keyifli ve kahkaha dolu bir gece geçirebilirsiniz .

Nabaklab’ın ayrıca düzenlediği bir festival de var . Laba Daba  . 2016’da 5-7 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan festival biraz hippy biraz chill out festivali tadında . Bu tarihlere denk gelirseniz gitmenizi tavsiye ederim . Gerekli bilgileri mekandan alabilirsiniz sanırım .

Mekana girdiğinizde solda vestiyeri göreceksiniz . Üstünüzdekileri bırakmak isterseniz buraya bırakabilir ve bu noktada mekana giriş ücretinizi (Evet mekan ücretsiz değil ne yazık ki ) ödeyebilirsiniz . Sağınızda ise içkilerinizi alabileceğiniz barı görebilirsiniz . Eğer stand up show gecesine gittiyseniz ve mevsim de kış ise sıcak balsam içmenizi öneririm kesinlikle .

Son olarak Nabaklab’a gitmeden önce programını incelemenizi de tavsiye ederim . İçip müzik dinlemeye gittiğiniz bir gece Letonca stand up show gecesine denk gelebilirsiniz . Boşuna da kapıya para vermiş olursunuz . Veya metal müzik sevmeyen biri iseniz bir metal grubunun CD tanıtımı gecesine de denk gelebilirsiniz . En güzeli önceden kontrol etmek .

Drink responsibly diyerek hepinize iyi eğlenceler diliyorum 🙂

Bolcal

Mr. Biskvits – Sigulda’da Bir Lezzet Durağı

Mr. Biskvits Bu yılbaşı Letonya gezimde yeni bir mekan keşfettim. Adı Mr....
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.