Riga Gece Hayatı – Ne, Nerede? Nerelere gitmeli?

Riga Gece Hayatı
Riga Gece Hayatı

Letonya’nın başkenti gitmeniz gereken yerleri bilirseniz baya keyiflidir. Riga gece hayatı hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazımda anlatmaya çalışacağım.

 

Baltık ülkeleri arasında bana göre eğlence hayatı olarak en güzel şehir Riga. Dinlediğiniz her tür müzik türüne göre pek çok çeşit mekan mevcut. Riga gece hayatını takip eden ikinci şehir ise Litvanya’da Vilnius bence. Bu tamamen benim kişisel görüşüm tabi ki. Peki Riga gece hayatı hakkında bilmemiz gereken neler? Gitmenizi tavsiye edebileceğim mekanlar nereleri? Beraber göz atalım…

Riga Nights :)
Riga Nights 🙂

Lokasyonlar

Mekanları tanıtmadan önce hangi bölgelerde daha yoğun olduğunu anlatmaya çalışacağım.

Miera ve A.Briana Caddeleri

Bu 2 cadde Riga tarihi şehrine yürüyerek 15-20 dakika mesafedeler. Bir noktada birbirleri ile kesişiyorlar. Riga gece hayatının hipster mekanları bu lokasyonda yoğunlaşmış durumda. Sıradan turistler hep Riga tarihi şehrinde olduğu için burada daha yerel insanlarla içiçe olacaksınız.

Andrejsala

Riga tarihi şehrinden Daugava kıyısına gelip yukarı yat kulübüne gittiğinizde yat kulübünün yanında bulabilirsiniz burayı. Burası biraz Riga gece hayatı için Bebek, Arnavutköy gibi. Biraz daha lüks mekanlar burada yoğunlaşmış durumda. Burası da pek fazla turistin gitmeyeceği bir bölge.

Riga Tarihi Şehri

Burası hakkında pek fazla bir şey yazmama gerek yok. Her tür mekanı burada bulabilirsiniz. Fakat daha çok turistlere yönelik tabi ki. Yine de Riga gece hayatı merkezi diyebiliriz buraya.

Riga Barları ve Clubları

Daha önce size Nabaklab hakkında yazmıştım. Son gidişimde kapandığını öğrendim ve üzüldüm.

Bar XIII

Strelnieku caddesi üzerinde bu bar biraz kokteyl bar tarzında. Oturup yemek de yiyebilirsiniz burada.

Shot Bars
Shot Bars

Shot Bars

Riga Shot Bars Menüsü
Riga Shot Bars Menüsü

Tarihi şehirde barut kulesinin hemen karşısında yer alıyor. Bir sürü çeşit kokteyl shot mevcut. Fiyatları da uygun. Başka bir mekana gitmeden önce önden bir kaç şey içmek için ideal bir yer.

B-Bars

Dom Katedrali’nin yanında bulunan mekanda aynı zamanda yemek de yiyebilirsiniz.

Kanepes Culture Centre

Özellikle yazın sevdiğim mekanlardan. Skolas caddesi üzerinde mekanın bahçesi yazın açık oluyor. Yazın Riga’ya giderseniz tavsiye ederim.

Aqua Luna

Andrejostas caddesi üzerinde bulunan bu mekan bana bizim İstanbul boğazındaki mekanları andırıyor biraz.

Skyline Bar

Esplanade parkının arkasındaki Radisson Blu otelinin 26. katında bulunan bu mekanda tüm şehir ayaklarınızın altında olacak.

Coyote Fly

Vermanes parkı içindeki bu mekan belki de en çok ismi duyulan mekanlardandır. Tüm turistik rehberlerde ismini görürsünüz zaten. Perşembe, cuma ve cumartesileri açık.

Folkklubs ALA

Ala Folk Bar - Riga gece hayatı
Ala Folk Bar – Riga gece hayatı

Leton kültürünü tanımak istiyorsanız buraya gitmenizi tavsiye ederim. Leton folk müzikleri çalan mekanda her yerde bulamayacağınız özel biralara da ulaşabilirsiniz. Yeraltında mağarayı andırıyor mekan. Zaten ALA da mağara demek. Mekan Peldu caddesi üzerinde.

Bolcal

Positivus Müzik Festivali – Salacgriva

Positivus Müzik Festivali Letonya'nın en büyük müzik festivallerinden biridir. Bizde eskiden yapılan...
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.