Ala Folkklubs ile Geleneksel Leton Geceleri

Ala Folkklubs

Daha önceki yazılarımdan birinde sizlere geleneksel Leton yemeklerini yiyebileceğiniz Lido‘dan bahsetmiştim . Lido biraz daha fast food tarzına kayıyor aslında . Bir kaç şubesi olan bir restoranlar zinciri . Self servis olduğu için orada pişiriliyor ama size özel hemen fırından çıkmış halinde olmuyor . Bizim esnaf lokantaları tarzı biraz . Ama Ala Folkklubs için aynı şeyi söylemek mümkün değil .

folkklubs ala yemek

 

Lido için yukarıda yazdıklarımı fazla kafanıza takmayın . Lezzet olarak hiç problem yaşamadım . Ama Ala Folkklubs’da size özel , sipariş ile pişirildiği için daha taze oluyor tabi ki .

Genel olarak kategorilere ayırmak gerekirse 4 çeşit yemek mevcut . Bira yanına atıştırmalıklar , ara sıcaklar , ana yemekler ve tatlılar . Yemeklerin lezzetleri gayet iyi . Fakat domuz eti yemiyorsanız seçim yaparken bir garsona danışmanızda fayda var . Etlerin çoğu domuz eti .

ala bar riga

Nadir bulunan lezzetli biralar

Bu mekanın en güzel yanlarından biri de her yerde bulamayacağınız nadir bira markaları ve çeşitlerini burada bulabilecek olmanız . Daha önce bahsettiğim Saules Duriens‘i burada deneyebilirsiniz . Bu mekanda bulabileceğiniz biralar şunlar : Bauskas tumšo/gaišo, Brenguļu tumšo/gaišo, Mežpils tumšo/gaišo, Miķeļa alu, Līgatnes alu, Kviešu alu, Aldara Mājas alu/Stalto Beļģi/Latvijas IPA/Zelta, Tērvetes oriģinālo, Valmiermuižas tumšo/Ziemas , Rēzeknes bryuvers tumšo, Malduguns Sānslīde/Saules dūriens/ Iļģuciema Medalu/Dzērveņu/Kaņepju-ingvera, Lennewarden, Piebalgas Mednieku. Ben burada ayrıca ballı ve ahududulu olmak üzere iki ayrı bira daha içmiştim . Bunlar da gerçekten başarılı ama biraz tatlı geliyor . Her damak zevkine uyacağını sanmıyorum .

ala letonya restoran

Mağarada eğlence

Ala kelime olarak mağara demek Letonca’da . Zaten biraz mağarayı da andırıyor . Merdivenlerden aşağı mağaranın derinliklerine iner gibi iniyorsunuz . İçeri girdiğinizde muhtemelen geleneksel müziklerle dans eden gençlerle karşılaşacaksınız (Bazı geceler özel başka konseptler olabiliyor ama genelde hep Leton folk kültüründen geceler oluyor) . Baya eğlenceli bir mekan .

ala letonca müzik

Mekan lokasyon olarak tarihi şehirin içinde . Peldu Iela 19’da  . Kara kafalar evinin yanındaki işgal müzesinin arkasındaki caddede bir geçit var . O geçitten geçtiğinizde solda biraz ileride kalıyor .

Riga’ya gittiyseniz ve yerel bir gece yaşamak istiyorsanız buraya mutlaka uğramanızı tavsiye ederim . Muhtemelen sokaktan herhangi bir Leton çevirip “Ben turistim , bu akşam nereye gideyim?” diye sorsanız onların da tavsiye edeceği ilk 3 mekandan biri Ala Folkklubs olacaktır . Mekanın web sayfası için buraya tıklayabilirsiniz .

folk club riga

ala drink club

Şimdiden iyi eğlenceler dilerim 🙂

 

Bolcal

Art Nouveau Merkezi Riga

Dünya art nouveau merkezi olarak Riga Art nouveau tarzı binaları dünyanın bir...
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.