Lido – Geleneksel Leton yemekleri

Geleneksel Leton Yemekleri

En çok göreceğiniz lokanta zincirlerinden biri Lido . Şehrin bir çok köşesinde yerleri var . Tarihi şehri gezerken de göreceksiniz bir tane . Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim . Geleneksel Leton yemekleri mevcut . Web sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz .

Lido’da sistem self servis olarak işliyor . Et ürünlerinin piştiği bölümden etlerinizi alıp sonra pilav veya patates ile kombine edip en son içeceğinizi alarak ödemenizi kasada yapabilirsiniz . Kasalarında hep geleneksel Leton kıyafeti giymiş çalışanları oluyor .

Lido Recreation Centre

tumblr_n3ly5mlzwv1txfcruo1_1280

En büyüğü Krasta Iela (Caddesi) üzerinde . 76 numarada . En çok çeşit yemeği bulabileceğiniz Lido buradaki . Burada ayrıca kendi et ürünlerinin filan satıldığı bir reyon da var . Alıp evinizde pişirmek üzere bacon götürebilirsiniz mesela .

Denenesi Lezzetler

lido-atputas-centrs

İçeri her girişimde kendimi kaybediyorum şahsen . Bir kaç çeşit patatesleri var . En çok beğendiğim de resimdeki ufak yuvarlak olanlar . Üzerine bir de mantar sosu ekletiyorum genelde . 2 çeşit sos daha oluyor . Kendi zevkinize göre denemeler yapabilirsiniz .

Bunun yanında 2-3 çeşit pilavları oluyor . Genelde sebzeli ve parça etli . Ayrıca ızgaraları da baya başarılı . Domuz eti ile ilgili bir probleminiz yoksa çok başarılı domuz eti çeşitleri var . Onun dışında tavuk ve balık da mevcut seçenekler arasında .

İçecek olarak isterseniz taze meyve suları deneyebilirsiniz . Bir kaç meyve suyunu karıştırdıkları başarılı alkolsüz kokteylleri var . Tabi su , kola gibi seçenekler de var . Bir de fıçı biraları var .

Tatlı Son

lido-atputas-centrs (1).jpg

Yemeklerinizi tatlısız bitiremeyen insanlardansanız Lido size uygun bir yer . Değişik ve eminim ki hiç denemediğiniz çeşitleri var . Geleneksel bir tatlıları var ekmek ile yapılan . Fotoğrafta en sağdaki bu tatlı olması lazım . Esmer ekmek ile yapıyorlar . Ben beğenemedim ama herkesin damak zevki farklıdır . Belki sizin hoşunuza gider . Denemeden geçmeyin derim .

Şimdiden afiyet olsun ! 🙂

Bolcal

Kurzeme Turum ve Ligo Festivali

18-26 Haziran tarihleri arasında hem Ligo Festivaline katılmak hem de Letonya'nın Kurzeme...
Devamını oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.